Tezmaksan

TEZMAKSAN ROBOT VE OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ SAN.TİC. A.Ş.

Türkiye sanayisinin üretim gücünü destekleyen çözüm ortağı 1981'den bu yana...

Değişim ve dönüşüm, evrenin mutlak gerçeği… Üretim ihtiyaçları da dünya döndükçe değişiyor.

Endüstriyel üretime değer katmak için yola çıkan Tezmaksan Robot Teknolojileri; Türkiye sanayisine 1981’den beri üretim teknolojileri alanında çözüm üreten Tezmaksan Makina tarafından, Robotlu Otomasyon Sistemleri üretmek üzere 2009 yılında kuruldu. Bu girişim, Türkiye sanayisinin üretim gücünü destekleyen Tezmaksan’ın 40 yıllık otomasyon tutkusunun sonucudur.

Çağımızın en önemli kavramları “Gelecek için sürdürülebilirlik ve verimlilik…” Sürdürülebilirliğin hayata geçirilmesi ve verimliliğin elde edilmesinde Robotlu Otomasyon Sistemleri, üretimde eskisinden çok daha kritik roller üstleniyor.Benimsediği ileri teknoloji kültürünü dünyada yaygınlaştırmayı hedefleyen Tezmaksan, robotlu otomasyon sistemleri ve yazılımları üretmek üzere hamle yaptı ve 15 milyon Euro ile 30 milyon TL’lik yatırımın ardından üretim tesisini, Sivas Nuri Demirağ OSB’ye taşıdı. Böylece CubeBOX adı verilen sistemin üretilmesiyle, Tezmaksan Robot Teknolojileri’nin dönemi başladı.

Kullanıcısının üretim maliyetini düşürerek, yüksek karlılık ve üst düzey verimliliğe odaklanan Tezmaksan Robot Teknolojileri; otomasyon, robotlu otomasyon ve robotlu hat kurulumunda anahtar teslim çözümler sunuyor. Markanın amacı: Üretim tesislerinin, imalatın güçlü oyuncuları robot ve otomasyon teknolojileriyle akıllı fabrikalara entegre olmasını sağlamak…

Dört yeni modeli CubeBOX Blues RT, CubeBOX Blues DR, CubeBOX Soul ve CubeBOX Vision ile robot piyasasına hızlı bir giriş yapan Tezmaksan Robot Teknolojileri, 14 farklı ülkeden bayilik alarak ihracat konusundaki iddiasını güçlendirdi. CubeBOX Robotlu Otomasyon Sistemleri Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Polonya, Portekiz, Slovakya ve Slovenya’da üretim kabiliyetini konuşturuyor

CubeBOX Robotlu Otomasyon Sistemlerinin, parça değişimini kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği 2,5 Eksen CAD/CAM programı ROBOCAM ile operatöre kullanım kolaylığı sunuluyor. Gerçek bir kullanıcı dostu olan bu sistemle; robot programlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan, robotun referans tanımlama işlemleri sırasında kaybedilen zamanlar da minimum seviyeye indirilmektedir.

Tezmaksan Robot Teknolojileri; yenilikçi yaklaşım, üretim kabiliyeti, çağın ihtiyaçlarına yönelik manevraları ve sürekli gelişen Ar-Ge yetenekleriyle sektörde öncü olma vizyonunu sürdürüyor.

Ürünler ve Ürün Grupları

CubeBOX Blues RT

CubeBOX Blues DR

CubeBOX Blues DR MAX

CubeBOX Blues DR MINI

CubeBOX Vision

CubeBOX Soul S

CubeBOX Soul M

CubeBOX Soul L

CubeBOX Space Cabinet

CubeBOX Pallet Pool

Ürün Fotoğrafları

Öne Çıkan Proje: ROBOT CAM YAZILIMI

“ROBOCAM , Robotları Kontrol Edebilen, YERLİ, MİLLİ 2,5 Eksen CAD CAM Yazılımıdır.” ROBOCAM yazılımı, yine yerli üretimimiz olan CubeBOX ROBOTLU otomasyon projesinin hayata geçirilmesi ve bu projenin devamında sistemine entegre edilmesi ile üretim hayatına başladı.Operatörün robot programlama bilgisine gerek kalmadan, işlenecek iş parçalarının katı modelleri sisteme transfer ediliyor. Böylelikle operatöre kolaylık sağlanmasının yanı sıra robotun referans tanımlama işlemleri esnasında kaybedilen zamanlar da minimize edilmiş oluyor. Kullanıcının yalnızca parçanın boyutlarını, robota takılı araçları, kakmanın CAD çizimini ve son olarak robotun hangi istasyonlara gitmesi gerektiğini iş akışını girmesi yeterlidir.Yazılımımız yerleştirme çiziminden konumları otomatik olarak seçer ve robota gönderir. Sonunda “başlat”a basarsınız ve CubeBOX işine başlar.“ROBOCAM Tüm Robotlu Sistemleri ile Uyumlu Bir Yazılımdır.” CubeBOX robotlu otomasyon sistemleri için tasarlanan ve robotun kontrolüne olanak tanıyan ROBOCAM, aynı zamanda diğer tüm robotlu makinelerde de kullanılabiliyor. ROBOCAM ile robot programlama bilgisine gerek kalmazken, ürün çizimlerini yüklediğinizde ROBOCAM bunu robotun anlayacağı dile çeviriyor. Operatöre kalan tek iş ise magazini doldurup boşaltmak oluyor

Diğer Projeler

 • Kapasitematik

  “KAPASİTEMATİK RAPORLAMA” ile Üretim Verilerinizi Takip Edebilirsiniz

  Sistemden alacağınız verilerle makine kapasite kullanım hesaplamalarınıza önemli destek sağlayabilirsiniz.
  • Planlı ve Plansız Duruş Takibi

   Makineniz mi durdu, ne zaman durmuş olabilir, peki bunu planlamış mıydınız? Böyle bir plan yapmadıysanız merak etmeyin; Kapesitematik tüm bu detayları raporla size sunacak!

  • https://www.kapasitematik.com/adm/save?edit_file=195

   Üretim Takibi

   Makinelerin ürettiği parçaları takip etmeye, bu sayede verimlilik oranlarını raporlayabilmeye ayrıcalığına hazır olun.

  • Verimlilik Takibi

   CNC makinelerin çalışma hızı, üretim adetleri ve operasyon süreleri gibi bilgiler anlık olarak okunuyor ve sizin için verimlilik hesabı yapılıyor.

  • Mobile Aplikasyon ile Anlık Olarak Ekranları ve Detaylarını Görün

   Kullanıcı dostu “Kapasitematik mobile uygulaması”, firma bilgilerini “anlık durum ekranları” ile gösterip her yerden kontrol sağlayarak, firmalara ihtiyaçlarını doğrudan karşılama fırsatı sunuyor.

  Kapasitematik

 • Parkurda

  Parkurda.com, talaşlı imalat sanayisinin güçlerini birleştirdiği, sektörünün ilk ve tek iş platformudur.

  Türkiye sanayisinin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan ve ‘birlikte daha güçlüyüz’ mottosuyla yola çıkan Parkurda.com, fason iş yaptırmak isteyenler ile fason iş almak isteyenleri buluşturan, internet üzerinden birebir görüşmelere imkan tanıyan, şirketlerin kendilerini tanıtmaları için büyük bir fırsat sunmaktadır. Özellikle KOBİ’ler için büyük fırsat olan parkurda.com, iş hacimlerini büyütme ve yeni iş bağlantıları oluşturma fırsatı sunan dijital bir platformdur.

  Makine sanayisinde kilit bir konumda bulunan talaşlı imalat sektörüne yönelik olarak hazırlanan Parkurda.com da;

  • Fason iş alabilir,
  • Fason iş verebilir,
  • CNC Operatörü bulabilir,
  • CNC operatörü olabilir,
  • CNC makine eğitimleri alabilir

  en önemlisi sektördeki son teknolojik gelişmeleri, araştırmaları ve haberleri Sektörden Haberler bölümünden takip edebilirsiniz.

  Parkurda.com, Tezmaksan Makine Sanayi’nin Grup Şirketi olup, yapabileceğinin en iyisini yapmak, her zaman örnek olmak ve sürdürülebilir bir gelecek misyonuyla hareket etmektedir.

   

  Parkurda

Video Galeri

İletişim Formu

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

ROBODER Üyeler Platformu Said Dağlı Tarafından Hazırlanmıştır.